Blog

Misafir öğrenciler Kocaeli’yi gezdi

29 Ocak 2013 by in Genel, Teşkilatlanma

iç
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Gez Gör Kocaeli programının konuğu kentte okuyan misafir öğrenciler oldu. Kocaeli’de yaşayan vatandaşların kenti tanımaları amacıyla düzenlenen etkinlik kapsamında Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği (KİSA) üyesi misafir öğrenciler Kocaeli’yi tanıma fırsatı buldu.
BUZ PİSTİNDE KAYDILAR
Yaklaşık 60 misafir öğrencinin katıldığı gezi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Buz Pisti’nde başladı. Burada buz pateniyle kayan öğrenciler zaman zaman zeminin azizliğine de uğradı. Daha sonra Sekapark Otel’e geçen öğrenciler öğle yemeğinin ardından Seka alanına geçerek kültür evlerini gezdi.
DEPREMİ BİREBİR YAŞADILAR
Mevlevi Evi’nde Mevlevi kültürüyle ilgili bilgi alan öğrenciler, daha sonra Sismoloji ve Deprem Eğitim Merkezi’nde 17 Ağustos 1999’da yaşanan Marmara Depremi’ni birebir yaşadılar. Özellikle İnşaat Mühendisliği okuyan uluslararası öğrenciler, deprem eğitim merkezine büyük ilgi gösterdiler.
FİNALLERİN ARDINDAN STRES ATTILAR
Kültür evlerinin ardından Gebze’ye doğru yola çıkan öğrenciler, Eskihisar’da bulunan Osman Hamdi Bey Müzesi’ni gezi. İlk Türk arkeoloğu kabul edilen ve çağdaş Türk müzeciliğinin kurucusu sayılan Osman Hamdi Bey hakkında bilgi alan öğrenciler, Osman Hamdi Beyin eserlerini inceledi. Eskihisar sahili ve Çayırova’daki Kuştepe mesire alanında verilen molanın ardından son bulan gezide uluslararası öğrenciler, final sınavlarının ardından stres attılar.

[nggallery id=204]

One Comment
 1. Selam alaykum.im looking for the upcoming events by baba i alem.but couldnt find it.may i get the details of the upcoming event please?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org