Blog

MİSAFİR ÖĞRENCİLER İSTANBUL'U GEZDİ

10 Ekim 2014 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğünün “Beyaz Gezi” kapsamında düzenlediği İstanbul Gezilerine Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak katılım sağladık.


45 kişilik öğrenci ekibimizle 7 Ekim Salı (Bayramın dördüncü günü) saat 09:30da harekete geçtik. İlk durak olarak Beyoğlunda bulunan Rahmi M. Koç müzesine gittik. Eski model arabalardan motorsikletlere, denizaltıdan vapurlara savaş uçaklarından cumhuriyet dönemi eserlerine kadar herşeyi gördük. Buradan hareketle Miniatürk Kültür Parkını geçtik. Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş eserlerin 1/25 ölçekli maketlerinin yer aldığı Miniatürk’te, 59 eser İstanbul’dan, 55 eser Anadolu’dan 12 eser ise bugün Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından olmak üzere 126 maket eseri öğrenci ekibimizle gezdik. Öğle yemeğimizden sonra Panorama 1453 tarih müzesine geçtik. İstanbulun fethinin 3 boyutlu şekilde çizildiği, dünyada dördüncü olan panoramik müzemizde bi hayli güzel vakit geçirdik. Fatih Sultan Mehmed Hanın silüetinin belirdiği bulutu keşfeden öğrencilerimizle oradan Yerebatan Sarnıcına geçtik. Bizans döneminde sarayın su ihtiyacını karşılamak için yapılan sarnıçta Eski Bizans tanrılarından Medusa heykelide bulunmaktadır. Sarnıçta yaşayan balıklara ilgili davranan öğrencilerimizle gezimizi Sultanahmet Meydanında tamamladık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org