Blog

Misafir Öğrenciler Edirne’de de Yalnız Kalmayacak

5 Mart 2012 by in Genel, Teşkilatlanma

Teşkilatlanma çalışmaları kapsamında 300’ün üzerinde misafir öğrenci bulunan illerde Uluslararası Öğrenci Derneği kurma hedefimizi gerçekleştirmek için Edirne’deydik. Teşkilatlanma Sorumlumuz Fatih Yazıcı ve Abdulkadir Budak Edirne’deki STK ve siyasi parti temsilcilerinin de katılmış olduğu bir toplantı gerçekleştirdi. İlim Yayma Cemiyeti Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu’nda yapılan toplantıya Yurt Müdür Yardımcısı Kadir Alkan,  İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Rasim Özgün, Anadolu Gençlik Derneği Şube Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Durhat, Mimar Sinan Vakfı Baskanı Şükrü Çeşme, MTTB Genel Baskan Yardımcısı Yasin Sadıkoğlu, Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Hakan Çalışkan ve bazı misafir öğrenciler katıldı. Akşam yemeğinden sonra Fatih Yazıcı, Bâb-ı Âlem çalışmaları ve misafir öğrencilerin sorunları ile ilgili sunum yaptı. Sunumun ardından Edirne’de Uluslararası Öğrenci Derneği kurulması üzerinde istişarelerde bulunuldu. Yapılan istişare sonucu Edirne’de derneğin kurulmasına ve dernek kurma vazifesini de Kadir Alkan beyin yürütmesine karar verildi.

Yeni kurulacak Uluslararası Öğrenci Derneğimizin şimdiden hayırlı olmasını temenni eder, Edirneli dostlarımıza misafirperverliklerinden ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederiz.

[nggallery id=91]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org