Blog

Misafir Öğrenciler Çanakkale Şehitliği’nde

19 Mart 2013 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

iç

İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezi (ICIST) ve Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği 15 farklı ülkeden 40 öğrenciyle Çanakkale’yi ziyaret etti.

  18 Mart Pazartesi günü Çanakkale savaşının 98. yıldönümünde İstanbul’da muhtelif üniversitelerde okuyan 40 öğrenci Çanakkale Şehitliğini ziyaret etti. Filistin, Yemen, Tunus, Etiyopya,  Afganistan, Endonezya gibi dünyanın dört bir tarafından gelen 40 kişilik öğrenci grubu ilk defa Çanakkale’yi ziyaret etmekten duydukları mutluluğu ifade ettiler.

  Çanakkale Şehitlik Anıtı’nda dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş ve şehit olmuş askerlerin olduğunu görmek öğrencileri duygulandırdı.

  Eceabat, topçu bataryaları, 57 Alay şehitliği gibi savaşın yaşandığı bölgelerin gezilmesi Çanakkale savaşı’nı sadece kitaplardan okuyan öğrencilerin Çanakkale ruhunu yerinde olarak görmelerine imkan sağlandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org