Blog

MİSAFİR ÖĞRENCİLER AİLE İFTARLARINDA

16 Haziran 2016 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

Mübarek Ramazan ayındayız. Ramazan ayı bereketiyle, samimiyetiyle, sofralarımızdaki neşesiyle ve daha birçok güzelliğiyle geliyor.


 İnsanlar bu ayın bereketini, neşesini, mutluğunu aileleriyle, sevdikleriyle bir arada geçirerek yaşıyor. Ailelerinden uzakta yaşayan uluslararası öğrencilerde ise bu durum farklıdır. Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak ailelerinden uzakta olan öğrencileri her hafta farklı ailelerle buluşturarak aile sıcaklığında iftar etmelerine vesile oluyoruz. Böylece misafir öğrencilerin ülkemiz kültürünü yakından tanımasına, uyum sağlamasına katkı sağlıyoruz.

 Bu doğrultuda misafir öğrenciler yönetim ve icra kurulu üyelerimizin evlerine misafir oldular. Uluslararası öğrencilerin iftarda yöresel lezzetlerle buluştuğu aile iftarları Ramazan ayı boyunca devam edecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org