Blog

MİSAFİR ÖĞRENCİ EVİNE MİSAFİR OLDUK

25 Kasım 2014 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

Ülkelerinden uzakta üniversite eğitimi alan misafir öğrencilerin kaldığı evlere yönelik düzenlediğimiz ziyaretler devam ediyor. Bu kapsamda 24 Kasım Pazartesi günü Zeytinburnu’da bulunan iki öğrenci evine misafir olduk.


İlk durağımız Kazakistanlı öğrencilerimizin ikamet ettiği öğrenci evi oldu. Genel Sekreterimiz Salman Narlı, Eğitim Sorumlumuz Emin Sandık, Evler Birimi Sorulumuz Yunus Tatlı ve Kafkasya Bölge Sorumlumuz Aslan Shavadze’nin gerçekleştirdiği ziyarette Kazakistanlı öğrencilerimizle muhabbet ettik, onların dertlerine, mutluluklarına ve aşlarına ortak olduk. Bize ikram ettikleri yöresel ikramlarla Türkiye halıkının misafirperverliklerine kendi misafirperverlikleriyle karşılık verdiler.

İkinci durağımız ise yine Zeytinburnu’da bulunan Tacikistan ve Bangladeşli öğrencilerin ikamet ettiği  başka bir öğrenci eviydi. Aynı misafirperlikle bu evde de karşılaştık, yine evde kalan öğrencilerimizle muhabbet ettik.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org