Blog

MİSAFİR ÖĞRENCİ ÇALIŞMASI YAPAN STK’LAR PLATFORMU 3. GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

29 Aralık 2014 by in Genel, Kurumsal

Misafir Öğrenci Çalışması Yapan STK’lar Platformu 3. Genişletilmiş İstişare Toplantısı 27 Aralık Cumartesi günü Eyüp Sultan’da bulunan Bahariye Mevlevihanesinde gerçekleştirildi.


Sabah kahvaltısında bir araya gelen STK temsilcileri ve ilgili protokol ile belirlenen toplantı programı icra edildi. Program Ahıskalı öğrencilerden Cevdet Aliyev’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.  Misafir Öğrenci Çalışması Yapan STK’lar Platformu adına açılış konuşması Uluslararası Maviay Derneği Başkanı Fatih Pehlivan tarafından yapıldı. Ardından UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) Başkanı Mehmet Ali Bolat ve Trakya Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sorumlusu  Yrd. Doç. Dr. M. Necip Yılmaz birer selamlama konuşması yaptılar.

Açılış ve selamlama konuşmalarından sonra İstanbul Şehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Çakır “Yükseköğrenimin Uluslararasılaşması  ve  STK’ların Rolü” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Öğle arasından sonra programın ikinci oturumuna geçildi. İkinci oturumda misafir öğrencilerin sorunlarının konu edildiği rapor müzakere edildi.  Son olarak Platform Sekreterya Başkanı Yunus Torpil’in kapanış konuşmasının ardından program sona erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org