Blog

Mezunlar Coşkuyla Uğurlandı

9 Haziran 2013 by in Faaliyetlerimiz, Genel, Mezunlar

iç

Bâb-ı Âlem 2013 Mezuniyet Programı 08 Haziran Cumartesi günü İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde bulunan Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin Türkiye’de eğitimini başarıyla tamamlayan misafir öğrenciler için organize ettiği, “Kuşlar Sılaya Dönüyor” temalı Mezuniyet Programı, coşku dolu bir havada icra edildi. 08 Haziran Cumartesi saat 14.00’da başlayan programa Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanı Serdar Gündoğan, Milli Gazete yazarı Mahmut Toptaş, Sader eski başkanı Mehmet Çelik, Mirasımız Derneği Yöneticileri, İstanbul Valiliği Türk ve Akraba Topluluklar Koordinatörlüğü yetkilileri Hasan Karol ve Mustafa Kaya, İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi Müdürü Mehmet Yalçın Yılmaz ile Misafir Öğrenciler ve İstanbullular katıldı. Programda 33 ülkeden 61 mezun öğrenciye plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılışında konuşan Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Bolat mezun olan öğrencilerle birçok anılarının, iyi veya kötü sayısız hatıralarının olduğunu belirterek: “Şimdi sizler eğitimlerinizi tamamlayarak ülkenize dönüyorsunuz. Burada kazandığınız bilgi ve tecrübelerle ülkelerinizde iyi işler yapacaksınız, bu da bize verdiğiniz en iyi hediye, en güzel karşılık olacak. Biz sizleri hep iyi hatıralarla anacağız, inşallah siz de bizi hep iyi insanlar olarak hatırlarsınız.” dedi. Mehmet Ali Bolat’ın açılış konuşmasından sonra kürsüye davet edilen YTB Uluslararası Öğrenciler Daire Başkanı Serdar Gündoğan da bir konuşma yaptı. Daha sonra kürsüye çıkan Mahmut Toptaş da mezun olacak öğrencilere gittikleri her yerde kendilerine rehberlik etmesi için bir ayet ezberletti.

Program Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Programda sergilenen öğrenci performansları ise her yıl olduğu gibi bu sene de katılımcılara unutamayacakları anlar yaşattı. Balkanlar’dan Kafkasya’ya, Ortadoğu’dan Asya’ya birçok öğrencinin sahnede görev aldığı organizasyonda farklı ülkelerin öğrencilerinden oluşturulan Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehter Takımı da büyük beğeni topladı. Mezun olan öğrencilere plaketlerini Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı M. Ali Bolat, Milli Gazete Yazarı Mahmut Toptaş, Sader Eski Başkanı Mehmet Çelik, Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu üyelerinden Ali Yelgün ve Nuri Atıcı verdi. Programın sonunda ise bütün mezun öğrenciler albümlerinin en özel yerinde saklamak üzere hatıra fotoğrafı çektirdi. Afrika’dan bir öğrencinin mükemmel Kur’an-ı Kerim tilavetiyle program sona erdi.

[nggallery id=248]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org