Blog

Mezuniyet Programı 2012

2 Haziran 2012 by in Afrika, Balkanlar, Eğitim Çalışmaları, Genel, Güney Asya, Kafkas, Kurumsal, Kuzey Asya, Mezunlar, Ortadoğu, Ortaöğretim Çalışmaları, Sosyal Çalışmalar, Tanıtım Çalışmaları, Teşkilatlanma, Üniversite Çalışmaları

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Türkiye’de eğitimini tamamlayan misafir öğrenciler için “Kuşlar Sılaya Dönüyor” temalı Mezuniyet Programı gerçekleştirdi. 2 Haziran Cumartesi saat 14.00’da başlayan programa Yurtdışı Türkler Ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Uluslararası Öğrenci Sorumlusu Ömer Ayçiçek, Milli Gazete yazarı Mahmut Toptaş, İstanbul Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Aykaç, Sader eski başkanı Mehmet Çelik, Fatih Camii İmamı Osman Şahin, Pakistan Cemaati İslami Teşkilatı Yöneticileri ile Misafir Öğrenciler ve İstanbullular katıldı. Ali Emiri Kültür Merkezinde gerçekleşen organizasyon ile İstanbul’da eğitimlerini başarıyla tamamlayan misafir öğrenciler ülkelerine unutamayacakları bir programla uğurlanmış oldu. Programda 29 ülkeden 51 mezun öğrenciye plaket ve çeşitli hediyeler verildi.

 “Ülkenize Hizmet Etmeniz Bize Verilen En Büyük Hediyedir”

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılışında konuşan Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Ali Bolat mezun olan öğrencilerle birçok anılarının, iyi veya kötü sayısız hatıralarının olduğunu belirterek: “Şimdi sizler eğitimlerinizi tamamlayarak ülkenize dönüyorsunuz. Burada kazandığınız bilgi ve tecrübelerle ülkelerinizde iyi işler yapacaksınız, bu da bize verdiğiniz en iyi hediye, en güzel karşılık olacak. Biz sizleri hep iyi hatıralarla anacağız, inşallah siz de bizi hep iyi insanlar olarak hatırlarsınız.” dedi. Mehmet Ali Bolat’ın açılış konuşmasından sonra kürsüye davet edilen YTB Uluslararası Öğrenci Sorumlusu Ömer Ayçiçek ise Bâb-ı Âlem yetkililerine teşekkür ederek “Mezun olan misafir öğrenciler kuşlar gibi ülkelerine, sılalarına dönecekler ama ne biz onlarla bağımızı keseceğiz ne de onlar bizi unutacak, onlar gittikleri ülkelerde bizim gönüllü kültür elçilerimiz olacak.” dedi.  Ömer Ayçiçek’ten sonra konuşan Mahmut Toptaş ise mezun olacak öğrencilere gittikleri her yerde kendilerine rehberlik etmesi için bir ayet ezberletti.

Program Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Programda sergilenen öğrenci performansları ise her yıl olduğu gibi bu sene de katılımcılara unutamayacakları anlar yaşattı. Bosna’dan Pakistan’a, Yemen’den Malavi’ye birçok öğrencinin sahnede görev aldığı organizasyonda Kafkas Dansı da büyük beğeni topladı. Mezun olan öğrencilere plaketlerini Milli Gazete Yazarı Mahmut Toptaş, Sader Eski Başkanı Mehmet Çelik ve Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı M. Ali Bolat verdi. Programın sonunda ise bütün mezun öğrenciler albümlerinin en özel yerinde saklamak üzere hatıra fotoğrafı çektirdi.

[nggallery id=137]

[SlideDeck2 id=1881 iframe=1]
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org