Blog

Mezuniyet İftarımızı Fatih’te Gerçekleştirdik

6 Haziran 2018 by in ETKİNLİK, Faaliyetlerimiz, Genel, Mezunlar

Her yıl organize ettiğimiz Kuşlar Sılaya Dönüyor temalı Uluslararası Mezuniyet Programımız kapsamında mezun olacak öğrencilerimizle 5 Haziran Salı günü iftarda buluştuk. İftar programına mezunlarımızın yani sıra Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kara, önceki dönem başkanlarımızdan Mehmet Çelik, değerli abimiz Ali Yelgün ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve uluslararası öğrenciler katıldı.


Fatih Kömür Lokantasında organize ettiğimiz programda ezanın okunmasıyla hep birlikte oruçlarımızı açtık. İftar yemeğinin ardından kısa bir selamlama konuşması yapan YK Başkanımız Mehmet Kara mezun olan öğrencilere yeni hayatlarında başarılar diledi. Ayrıca TUMED Uluslararası Mezunlar Derneğinden bahseden Kara, mezun öğrencilere TUMED faaliyetlerine katılmalarını tavsiye etti.

Mehmet Kara’nın açılış konuşmasının ardından konuşan Mehmet Çelik ise bundan sonra mezun öğrencilerin önünde iki önemli görev olduğunu ifade ederek gittikleri ülkede eğer TUMED’e bağlı bir dernek varsa oraya kayıt olmaları gerektiğini yoksa o ülkede mezun derneği kurmaları gerektiğini belirtti. Yine programda bir konuşma yapan Ali Yelgün de mezun öğrencilere ülkelerine döndüklerinde de Allah’ın kulları olduklarını unutmamalarını ve hayatlarını buna göre devam ettirmelerini tavsiye etti.

Yapılan konuşmaların ardından mezun öğrencilere “biz BİR milletiz” tablosu takdim edildi. Daha sonra toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org