Blog

METİN MUTANOĞLU İLE DÜNYADAKİ SON GELİŞMELERİ KONUŞTUK

15 Aralık 2014 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

Her ay bir medya mensubunu davet ederek gerçekleştirdiğimiz ve gündeme dair konuların konuşulduğu söyleşilerde bu ayki konuğumuz Al-Jazeera Türk Haber Müdürü Metin Mutanoğlu idi.


13 Aralık Cumartesi günü saat 18:00’de düzenlediğimiz söyleşiye misafir öğrencilerin yanı sıra dernek görevlilerimiz de katıldı. İslam Âleminin mevcut dünya düzeni içindeki yeri, İslam ülkelerinin gelişen teknolojiye bakış açısı, Filistin meselesi, Arap Baharı gibi konuların konuşulduğu söyleşide Metin Mutanoğlu sorulan sorulara da cevap verdi. Özellikle medyanın Müslümanlar açısından önemli bir silah olduğunu belirten Mutanoğlu Müslüman gençlerin tiyatro, sinema, müzik, animasyon yapımı gibi alanlara eğilmeleri, bu konularda kendilerini geliştirmeleri gerektiğini vurgulayarak: “Çünkü vereceğimiz mesajları en etkili şekilde ancak tiyatro, sinema, müzik gibi araçlarla verebiliriz.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org