Blog

MESUT KURTİŞ İSTANBUL’DA SEVENLERİYLE BULUŞTU

14 Haziran 2016 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

Sultangazi Belediyesinin Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ve T.C. Başbakanlık Tanıtım Fonu ile birlikte organize ettiği “Dünya Müslümanları Sultangazi’de – Ramazan 2016” etkinliği devam ediyor. Ramazan ayı süresince her gece farklı bir ülkeye ev sahipliği yapılacak olan programda iftar ve gönül sofralarında kardeşlik köprüsü kuruyor.


15 ayrı Müslüman ülkesinin katıldığı “Dünya Müslümanları Sultangazi’de” programında; her gece bir ülkenin sanatçıları ve yerel tatlarından oluşan iftar yemekleri yer alırken, kurulan stantlarda ise ülkelerin kendi kültürlerini tanıtma imkanı sağlanıyor. Sultangazi Meydanı’nda düzenlenecek Ramazan etkinliklerine Suriye, Mısır, Filistin, İran, Bangladeş, Afganistan, Kırgızistan, Tacikistan, Azerbaycan, Etiyopya, Sudan, Mali, Sierra Leone, Makedonya, Arnavutluk katılıyor.

12 Haziran’da gerçekleşen etkinlikte ülke olarak Makedonya ve Anadolu şehri olarak Siirt davetliydi.
Gecede Makedonya’nın geleneksel yemekleri tanıtılarak, etkinliğe katılan Siirtli misafirlere tattırıldı. Programa İstanbul’dan Makedonyalı öğrenciler de katıldı. İftara katılan davetlilere Makedonyalı öğrenciler Makedonya’nın meşhur içeceği olan ‘borovnica’ ikram edildi.

Sultangazi Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu etkinlikte Makedonya gününde iftardan sonra Makedonyalı ünlü sanatçı Mesut Kurtiş’in konseri gerçekleşti. Konsere milletvekilleri, işadamları, öğrenciler, farklı ülkelerden gelen misafirler ve diğer izleyiciler katıldı.

Kaynak: TİME BALKAN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org