Blog

MESCİD-İ AKSA İÇİN HAREKETE GEÇ!

20 Kasım 2014 by in Genel

Siyonist rejimin işgalinden buyana yıkılma ve yok olma tehlikesiyle mücadele eden İlk Kıblemiz Mescid-i  Aksa, tarihinde ilk kez ibadete kapatıldı, asker postalları ile minber kirletildi ve hem mekan hem de zaman olarak bölünme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Mirasımız Derneği (Kudüs ve Civarındaki Osmanlı Mirasını Koruma ve Yaşatma Derneği),  başta Kudüs olmak üzere İsrail’in işgali atındaki topraklar, özelde ise Mescid-i  Aksa’ya sahip çıkmak, yok edilmeye çalışılan Osmanlı’nın maddi ve manevi mirasına sahip çıkmak, İlk Kıblemizin karşı karşıya olduğu tehlikeler hususunda milletimizi bilgilendirmek üzere bu yıl 5.sini düzenleyeceği “Mirasımız Tehlikede” programını yapıyor.
23 Kasım Pazar günü 13:00’de Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde yapılacak programa yurt içi ve yurt dışından Kudüs ve Mescid-i Aksa hassasiyeti olan çok sayıda isim katılacak. “Mirasımız Tehlikede” Programına 46 Sivil Toplum Kuruluşu da destek veriyor.
1948 İslami Hareket 2. Başkanı Şeyh Kemal Hatip, Kâbe İmamı, Mescid-i Aksa Müezzini, Sultanahmet Camii Müezzini İbrahim Altuntaş, Grup Yürüyüş, Ürdünlü sanatçı Abdulfettah Uveyned ve Mehteran Konseri, kum sanatı gösterisi yer alacak.
Sürpriz etkinliklerin olacağı programda Kudüs Ziyareti Çekilişi de var.
ÖNEMLİ NOT: Ulaşım sıkıntısı yaşanması ihtimaline karşı Sefaköy / Metrobüs İstasyonundan program alanına karşılıklı olarak ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek. Mirasımız Derneği, programa toplu katılmak isteyenlere ücretsiz otobüs hizmeti verecek.
 
Detaylı bilgi için tıklayınız : Mirasımız Derneği

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org