Blog

MAZLUMLARIN PEYGAMBERİ HZ. MUHAMMED (SAV)

9 Nisan 2015 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

 Eğitim Birimimiz tarafından organize edilen Bâb-ı Âlem Aylık Seminerleri kapsamında 7 Nisan Salı günü saat 17:00’de Mazlumların Peygamberi Hz. Muhammed (sav) konulu seminer düzenlendi.


 Sefire-i Alem UÖD’nin konferans salonunda düzenlenen konferansta konu ile ilgili sunumu Şakir Voyvot hocamız yaptı. Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Arıkmert‘in de katıldığı programa misafir öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Müslümanların her dönemde sıkıntı çektiğini, ilk müslümanları gördüğü zulümlerin günümüzde de görüldüğünü belirten Şakir Voyvot, küfrün mantığının her dönemde aynı olduğunu, bu dönemde de bu mantıkta bir şey değişmediğini ifade etti. Çekilen sıkıntılar anında imanı muhafaza edebilmenin önemine de değinilen programda her ne olursa olsun en küçük bir taviz vermeyen Peygamber Efendimiz’in (sav) bu anlamda da müslümanlara örnek olduğu belirtildi.

 Yapılan sunumun ardından Şakir Voyvot hocamıza Genel Sekreterimiz Salman Narlı‘nın takdim ettiği hediyenin ardından program nihayete erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org