Blog

MAĞRİP PLATFORMUNUN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

21 Nisan 2014 by in Genel, Kurumsal, Ortadoğu

Beş ülkeden (Fas-Moritanya-Tunus-Cezayir-Libya)öğrencilerin bir araya gelerek kurmuş olduğu Mağrib Platformu’nun Açılışı Ali Emiri Efendi Kültür Merkezinde (İstanbul) yapıldı.


Açılış konuşmasını yapan Platform başkanı Zekeria Ammi hedeflerinin Mağrib kültürünü Türkiye’ye tanıtarak, Türkiye ve Mağrib kültürü arasında köprü vazifesi görmeyi hedeflediklerini bildirdi. Açılışta UDEF Başkanı M. Ali Bolat ve Bâb-ı Âlem Başkanı Ali Arıkmert konuşmalarını yaptı. Konuşmalarında bu türlü yapılanmanın önemine, günümüzde ve gelecekteki faydalarına vurgu yapıldı. Kapanış konuşmasında Mağripli öğrenciler

Program sonunda katılımcılara ikram yapıldı. Sonrasında Mağripli Öğrenciler UDEF, Bâb-ı Âlem ve ICIST yönetimine verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini sundular. Ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org