Blog

Kuzey Asya Ev Ziyareti

26 Aralık 2011 by in Genel, Kuzey Asya, Sosyal Çalışmalar

Bâb–ı Âlem Kuzey Asya Masası ve ülke temsilcileri ile birlikte bölgemizin Uygur öğrencilerinden Ahmet Abdul kardeşimizin evine konuk olduk. Uygur mutfağından bazı lezzetleri tattık.

Konukluk esnasında baş ağrısı bulunan bendeniz sofranın ilk tadımlığı olan Uygur çorbasını şifâ niyetine içtik ve gerçekten şifa bulduk. Bundan dolayı Uygur ailesine sonsuz teşekkürlerimiz sunuyoruz. Nasıl ki Anadolu coğrafyasında eskiden yemekler bir aş olarak değil de deva ve şifa olarak pişirilmekteyse hala doğallığını bozmamış ve birçok ülke ve bölgede yemekler bu şekilde hazırlanmaktadır. Sizleri de bizlerle birlikte öğrenci evlerine ziyarete beklemekteyiz. Her ülke ve bölgenin öğrencilerinin yemekleri aynı olmuyor. Ülkelerdeki farklı illerin birbirlerinden farklı kültürleri vardır; tıpkı Türkiye’de olduğu gibi. Bizler de bu niyetle uygun olduğu sürece aynı ülkeden birkaç aileyi üst üste ziyaret edebilmekteyiz.

Kuzey Asya Masası Sorumlusu | Hüseyin Üçtepe

[nggallery id=40]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org