Blog

Kuşlar Sılaya Dönüyor

3 Haziran 2013 by in Faaliyetlerimiz, Genel

BABİALEMMANŞET

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Mezuniyet Gecesi 2013

Bâb-ı Âlem`in organize ettiği “Mezuniyet Programı 08 Haziran Cumartesi günü saat 14.00’te İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde bulunan Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda yapılacak.

Mezuniyet programları öğrenciler için üniversite eğitim sürecinin son programlarıdır. Tüm okullar mezun olacak öğrencilerine yönelik her eğitim yılı sonunda bir müsamere düzenler. Bâb-ı Âlem, Türkiye’de üniversite eğitimini tamamlamış misafir öğrencileri ülkelerine uğurlamadan önce unutamayacakları bir mezuniyet programında bir araya getiriyor. Ülkemiz bu sene itibariyle 40 bine yakın misafir öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Dünyanın dört bir yanından, 150’nin üzerinde ülkeden öğrencisinin eğitim gördüğü ülkemizdeki misafir öğrencilerin sayısı her geçen yıl artıyor. Bu sayı arttıkça ülkemizden mezun olup kendi coğrafyalarına dönen misafir öğrencilerin sayısı da artıyor.

Göçmen kuşlar sılaya dönüyor.

Türkiye’deki eğitim hayatları boyunca ülkemizin kültür ve medeniyetini yakından tanıma fırsatı bulan misafir öğrenciler, döndükleri ülkelerde ülkemizin gönüllü medeniyet elçileri olacaklardır. Bu elçileri hak ettikleri bir programla uğurlamak üzere Bâb-ı Âlem bir Mezuniyet Programı düzenlemektedir. Program, 08 Haziran Cumartesi günü saat 14.00’te İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde bulunan Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Programda protokol konuşmaları, farklı ülkelerden misafir öğrencilerin sunacağı canlı müzik dinletileri, Kafkasya, Afrika ve Güneydoğu Asya’dan yöresel dans gösterileri, sinevizyon gösterisi, öğrenci konuşmaları, farklı dillerde şiirler dinletileri, plaket ve hediye takdimi olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org