Blog

Kuşlar Sılaya Dönüyor…

9 Haziran 2017 by in Faaliyetlerimiz, Mezunlar

Eğitim hayatları boyunca faaliyetlerimize katılan, gönüllü olarak derneğimizde çeşitli görevlerde bulunan 27 ülkeden 40 uluslararası öğrencimizin mezuniyet sevincini “Kuşlar Sılaya Dönüyor” sloganı ile düzenlediğimiz mezuniyet iftarında paylaştık.


Fatih Kömür Lokantasında 7 Haziran 2017 Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz program Kur’an-ı Kerim tilaveti başladı. Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kara’nın açılış konuşması ile devam eden programda UDEF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Arıkmert ve Medeniyet Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ahmet Kavas hoca da birer konuşma yaptılar. Mezun olan uluslararası öğrencilerin Türkiye’de eğitim hayatları boyunca ve Bâb-ı Âlem çatısı altında kazandıkları tecrübeleri ile ülkelerinde önemli çalışmalarda bulunacaklarına inandıklarının altını çizen Mehmet Kara programa katılan misafirlere de teşekkür etti. Ayrıca mezunlar adına konuşma yapan Türkmenistanlı öğrenci Şahnazar Kakayev de Bâb-ı Âlem’e kendilerini eğitim hayatları boyunca yalnız bırakmadıkları için teşekkür ederek “Buradayken ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık, şimdi de ülkemize gidince Türkiye’yi en güzel şekilde temsil edeceğiz inşallah.” dedi

Yapılan konuşmaların ardından akşam ezanının okunmasıyla iftarların açıldığı programda iftar yemeğinin sonrasında da hediye takdimine geçildi. Mezunlara kendi isimlerine düzenlenmiş farklı dillerde Biz Bir Milletiz yazılı tablolar ile Kuran-ı Kerim’in yanı sıra Türkiye Mezunları Derneği’nin (TÜMED) hazırladığı isme özel mühürler hediye edildi. Yapılan hediye takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimi ile program nihayete erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org