Blog

Kurumlararası Ortak Çalışmalarımız Devam Ediyor

12 Aralık 2012 by in Genel, Sosyal Çalışmalar, Tanıtım Çalışmaları

Derneğimizin diğer kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışmaları devam ediyor. Dünyanın farklı coğrafyalarından Ülkemize eğitim için gelen misafir öğrencilerin, eğitim hayatları boyunca tek taraflı olarak sadece Türkiye’yi tanımalarını değil, aynı zamanda kendi kültürlerini, değerlerini, ülkelerini de tanıtarak, ülkemiz insanıyla karşılıklı etkileşim halinde olmalarını amaçlamaktayız.

Bu bağlamda, ülkemizdeki farklı kurum ve kuruluşlarla, misafir öğrencilerin ülkelerini tanıtmalarına imkân sağlayacak ortak projeler geçekleştiriyoruz. Dernek merkezimizde düzenlediğimiz “Ülke Tanıtım Günleri”ni aynı zamanda işbirliği halinde olduğumuz kuruluşlarda da düzenliyor yahut isteğe göre derneğimizde bu kuruluşlardan gelen misafirler için özel programlar gerçekleştiriyoruz.

Bu kapsamda, Esenler Çifthavuzlar Bilgi Evi’nden gelen katılımcılara yönelik olarak dernek merkezimizde, 11 Aralık Salı günü Etiyopya ve Bangladeş Ülkelerinin tanıtımı yapıldı. Ayrıca, misafirlere derneğimizin faaliyetleri hakkında bilgi verildi ve ikramda bulunuldu.

[nggallery id=183]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org