Blog

"KUDÜS VE MESCİD-İ AKSA" KONULU PROGRAMA KATILDIK

21 Eylül 2015 by in Genel, Kurumsal

 Ümmet Vakfının 19 Eylül Cumartesi saat 10:00’da Fatih Sarah Muhallebicisinde, İstanbul’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları ile gerçekleştirdiği programa katıldık.


 Nurettin Yıldız, Yaşar Kandemir, Abdurrahman Dilipak ve bir çok değerli hocaların da katıldığı programda açılış ve selamlama konuşmasını Ümmet Vakfı Genel Sekreteri Prof. Dr. Zeyd Ömer Eliys yaptı. Ardından vakfın faaliyetlerini anlatan 10 dakikalık tanıtım filmi gösterildi. Devamında Marifet Derneği temsilcisi Hasan Erbay konuşma gerçekleştirdi. Daha sonra yönetim kurulu üyesi Abdullah Akdemir Kudüs te cereyan eden olaylar hakkında katılımcılara bilgi aktardı. Ardından Mescid-i Aksa muhafızlarında Şeyh Raid Salah konuşma gerçekleştirdi. Mescid-i Aksada yaptıkları çalışmaların Osmanlı mirasının devamı olarak gerçekleştirildiğini vurguladı. Program sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org