Blog

KOSOVA’LI KARDEŞLERİMİZLE BİRLİKTE DÖRT GÜN

26 Aralık 2013 by in Balkanlar, Genel, Haber Merkezi, Kurumsal

Mamuşa ” Gönül Eli” Derneğinden kardeşlerimizle dört gün boyunca İstanbul, Bolu ve Bursa da çeşitli kurum ziyaretleri ve gezi programları yaptık.

  İstanbul’da Bâb-ı Âlem, UDEF, İHH, BESADER, AGD, İnsan ve Medeniyet Vakfı gibi çeşitli sivil topum kuruluşlarına ziyaret gerçekleştirildi. Üsküdar, Sarayburnu, Eyüp Sultan gibi mekanlar ziyaret edildi.

 Anadolu Gençlik Derneği Bolu il başkanı ve eğitim komisyon başkanıyla akşam yemeğinde bir araya geldik. Sonrasında uzun ve samimi bir muhabbet ortamı yakaladık. Karşılıklı fikir alışverişinin olduğu sohbet AGD il başkanına teşekkür beratı takdim etmemizle son buldu.

 İstanbul Vali yardımcısıyla mütevâfıken yol üzeri buluştuk. Samimi bir muhabbet edip yaptığımız geziyi ve kendimizi tanıttık. Bu tanışmadan hem vali yardımcımız hem de Kosovalı kardeşlerimiz çok memnun kaldılar.

 Daha sonra arkadaşlarımızla Bolu Gölcük gölü etrafında doğa yürüyüşü yapıp buz tutan gölde hatıra fotoğrafı çektirdik.

 Bolu İmam Hatip ve Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ettik. Okul Müdür vekiliyle verimli ve samimi bir sohbet gerçekleştirdik. Ziyaret te Kosova Türkiye ilişkileri öğrencilerin sıkıntılarıyla ilgili konular konuşulup çözüm önerileri konuşuldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org