Blog

Kocaeli'nde Uluslararası Öğrenci Çalışmaları Başlıyor

8 Mart 2012 by in Genel, Teşkilatlanma

Teşkilatlanma çalışmaları kapsamında il ziyaretlerimiz devam ediyor. Teşkilatlanma sorumlumuz Fatih Yazıcı, Üniversite sorumlumuz Abdullah Muhammed İslam ve Abdulkadir Budak Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği faaliyetleri hakkında bilgi vermek ve misafir öğrenci çalışmasının Kocaeli’nde de başlaması ile ilgili istişarelerde bulunmak için Kocaeli’ndeki STK ve siyasi partileri ziyaret etti.

Kocaeli İnsani Yardım Derneği Başkanı İsmail Yeşildal ve Mehmet Baydemir ile birlikte, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Fevzi Utaş, Anadolu Gençlik Derneği Kocaeli Şube Başkanı Ahmet Özen, Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Daire Başkanı Osman Ayvazoğlu, Araştırma ve Kültür Vakfı Kocaeli Başkanı Mustafa Yaltırak, Saadet Partisi İl Başkanı Ahmet Kul ve Halkın Sesi Partisi İl Başkanı Erol Pekcan ve yönetimine ziyaretlerde bulunuldu.

Ziyaretlerde Kocaeli’nde de 462 misafir öğrenci bulunduğu ve bu kardeşlerimizin maddi ve manevi birçok ihtiyaçlarının bulunduğunu, resmi işlerinde birçok sıkıntılar çektiğini ve kesinlikle bu kardeşlerimizin dertleriyle hemhal olunması gerektiği vurgulandı. Bunların hakkıyla yapılabilmesi içinde Uluslararası Öğrenci Derneği kurulması gerektiği ifade edildi.

Birebir yapılan görüşmeler sonrasında Kocaeli’ndeki gönüllü teşekküller toplantısına katılan Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği heyeti burada da konuya ilişkin bilgi verdi ve Uluslararası Öğrenci Derneğinin kurulması için bütün kurumların yardımına ihtiyacımız olduğunu ifade etti.

Görüştüğümüz bütün stk ve siyasi parti temsilcilerine Kocaeli’nde kurulacak Uluslararası Öğrenci Derneği hakkında gösterdikleri hassasiyet ve bizlere gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür ederiz.

[nggallery id=94]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org