Blog

KİYADER'den Bâb-ı Âlem'e Ziyaret

8 Mart 2012 by in Genel, Kurumsal

KİYADER (Sınırsız Kardeşlik ve İnsani Yardım Derneği), kardeş dernekleriyle buluşma amaçlı ziyaretleri kapsamında derneğimizi ziyaret etti. Dernek kurucu başkanı Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Nihat Alayoğlu, Mahmut Oğurlu, Hüseyin Ertuğrul, Büşra Kutlu ve Maysa İkbal’in katıldığı ziyarette Dernek Başkanımız Mehmet Ali Bolat ve Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih Yazıcı hazır bulundu.

KİYADER Başkanı Yücel Oğurlu, KİYADER’in kuruluş aşamasından başlayarak üç ay içerisinde neleri gerçekleştirdiği ve yeni hedefleri konusunda bilgi verdi.

Oğurlu, “Yurt dışından gelen gençlerin hiçbir engelle karşılaşmadan Türkiye’de tahsil görmelerine,  kendilerini geliştirmelerine, öğrenimlerini tamamlayarak kendi ülkelerine döndüklerinde halklarına fayda sağlayan dünyadan haberdar, iyi niyetli, üretken ve verimli gençler olmalarına katkıda bulunacak olmak bizleri sevindiriyor”  diyerek KİYADER’i  tanıttı.  “Bu tür bir hizmet alanı, rekabet değil, hayırda yarışma alanıdır” fikri KİYADER ve Bâb-ı Âlem derneklerinin ortak ve paralel düşünceler çerçevesinde yol aldıklarının göstergesi oldu.

Genel olarak misafir öğrencilerle ilgili karşılıklı istişarelerde bulunulan görüşme iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

[nggallery id=92]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org