Blog

KIRŞEHİR-KAMAN KIŞ KAMPI SONA ERDİ

4 Şubat 2015 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

29 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak misafir öğrencilerimizle Kırşehir Kaman’da Kış Kampı düzenledik.
Dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye eğitim için gelen misafir öğrencilerimizle 29 Ocak Perşembe günü dernek merkezimizden Gençlik ve Spor Bakanlığı Kırşehir-Kaman Hirfanlı Gençlik ve İzcilik Eğitim Tesisleri’ne yola koyulduk. Kampın ikinci gününde öğrencilerimizle şehir gezisi düzenlendi. Mimarisi Selçuklu dönemine dayanan Cacabey Medresesi, Ahi Evran Camii ve diğer önemli yerler gezildi. Üçüncü gün paintball, okçuluk gibi etkinlikler düzenlendi. Gün sonunda ise kamp ateşi yakıldı. Programın dördüncü gününde misafir öğrencilerle doğa yürüyüşüne çıkıldı. Ayrıca öğrencilerimiz için her gün halı saha, basketbol, voleybol ve masa tenisi maçları düzenlendi. Türkçe ve İngilizce olarak “Sessiz Sinema” oyunu oynandı.
2 Şubat Pazartesi günü sabah kahvaltısından sonra İstanbul’a doğru yola çıkıldı. Misafir öğrenciler düzenlenen bu etkinlikten memnun kaldıklarını dile getirdiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org