Blog

KIRGIZİSTANLI ÖĞRENCİLER KAHVALTI PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİLER

12 Mart 2015 by in Genel, Kuzey Asya

Fatih Sultan Mehmet Uluslararası İmam Hatip Lisesi son sınıfında okuyan Kırgızistanlı öğrenciler ile Kırgızistan Öğrenci Platformu üyeleri 7 Mart Cumartesi günü kahvaltı programında bir araya geldiler. İstanbul’un Zeytinburnu semtinde bulunan “Şehristan” kafesinde gerçekleştirilen kahvaltı programına Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Orta Asya ve Kafkasya Masa sorumlusu da katıldı. Kırgızistan Öğrenci Platformu üyeleri lise son sınıf öğrencilerine üniversite tercihleri, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın organize ettiği Türkiye Bursları başvuruları hakkında tecrübeleri paylaştılar, çeşitli ipuçları verdiler.
Program sayesinde aileleri Kırgızistan’ın çeşitli bölgelerinde yaşayan dokuz genç birbiri ile daha yakından tanışma fırsatı buldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org