Blog

İSTANBULDA KARDEŞLİK YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ

19 Mayıs 2015 by in Genel, Haber Merkezi

 İstanbul’da misafir öğrencilerin eğitimi konusunda etkinlik gösteren sivil cemiyet kuruluşlarının oluşturduğu Uluslararası Öğrenci Kuruluşları Platformu (ISAP) tarafından Kardeşlik Yürüyüşü düzenlendi.


 İstanbul’da bu alanda etkinlik gösteren sivil cemiyet kuruluşları olarak bir araya gelip farkındalık oluşturma ve Ensar-Muhacir buluşmasını gerçekleştirmek amacıyla 17 Mayıs Pazar günü düzenlenen yürüyüşe Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak katılım sağladık.

 Vezneciler Metro Çıkışı – Fatih Saraçhane Parkı güzergahında gerçekleştirilen yürüyüş, büyük alaka gördü. Şiirlerin okunduğu, farklı etkinliklerin yapıldığı yürüyüşte Uluslararası Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Lisesi (İHL) öğrencilerimiz de yer aldı.

 Yürüyüşe katılan öğrenciler, “Bizler farklı ülkelere mensup, farklı renklere sahip, farklı dilleri konuşan ancak bir bir milletin evlatlarıyız” mesajı verdi.

 Renkli görüntülere sahne olan Kardeşlik Yürüyüşü, Fatih Saraçhane Parkı’nda okunan basın bildirisiyle sona erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org