Blog

Kardeşlik Grupları Toplanıyor

17 Şubat 2012 by in Afrika, Balkanlar, Genel, Güney Asya, Kafkas, Kuzey Asya, Ortadoğu

Bâb-ı Âlem Kardeşlik Grupları her yıl olduğu gibi bu sene de dernek merkezinde veya muhtelif yerlerde toplanmaya devam ediyor.

Kardeşlik grupları, farklı ülkelerden öğrencilerin bir araya gelip tanışmaları, kaynaşmaları ve birbirlerinin dertleriyle dertlenmeleri, birbirlerinin sevinciyle sürur bulmaları için Bâb-ı Âlem tarafından organize edilen bir etkinliktir. Öğrencilerin ülkelerini, kültürlerini, örf ve adetlerini, hassasiyetlerini derinlemesine tanıtmak ve bu vesileyle birbirleriyle kardeş olduklarını göstermek, bir millet olduklarının bilincine sahip olmalarını sağlamak asıl hedeftir.

2011-2012 eğitim öğretim yılında Bâb-ı Âlem bünyesinde on ayrı Kardeşlik Grubu oluşturulmuştur. Bu gruplar belli periyotlarla dernek merkezinde toplantılar yapmakta, her toplantıda bir ülke tanıtımı yapılmakta veya bir konu ele alınıp onun üzerinde konuşulmaktadır.

[nggallery id=75]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org