Blog

Karadeniz Gezisi: "19 Ülkeden 46 Öğrenci, 7 Gün, 8 İl"

19 Temmuz 2012 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

Bâb-ı Âlem olarak her yıl güzel ülkemizin farklı bir coğrafyasına gerçekleştirdiğimiz gezilerimizin bu yıl ki güzergahı Karadeniz bölgemizdi. Geçen sene 10 günlük Doğu Anadolu gezimizin ardından bu yıl da 7 gün boyunca Karadenizimizin yeşilini ve mavisini doya doya yaşama fırsatı bulduk.

19 farklı ülkeden 46 öğrenci kardeşimizle gerçekleştirdiğimiz gezimizde nereleri görmedik ki? Safranbolu’dan Kastamonu’ya, Amasya’dan Samsun’a, Giresun’dan Trabzon ve Rize’ye kadar nice güzel diyarlar gördük.

“Balı anlatmakla tadına varılmaz” misali öğrencilerimizle birlikte yaşadığımız güzellikleri kelimelere sığdırmak oldukça güç. Demek istediğimiz şu ki güzel yerlere güzel insanlarla gitmeli ki oraların tadına varılsın. İşte biz de 46 güzel insanla bunu yaşadık. Bu gezi ile hem gözümüz hem de gönlümüz şenlendi. Farklı coğrafyalardan kardeşlerimizin muhabbeti zirveye çıktı.

Bu gezimize destekleriyle en değerli katkıları sunan Fatih, Safranbolu ve Rize Belediyelerine, Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği’ne, KULDER Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneğine, gittiğimiz şehirlerdeki İHH, İlim Yayma Cemiyeti ve Anadolu Gençlik Derneği temsilcilerine, Amasya Derbent Değerler Eğitimi Merkezine, bizzat bize vakitlerini ayırarak rehberlik eden pek kıymetli abi ve kardeşlerimize, bize sofralarıyla birlikte gönüllerini de açan Karadeniz’in değerli insanına en kalbi teşekkürlerlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz.

[nggallery id=142]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org