Blog

Kanaat Önderleri Ziyaretleri Devam Ediyor

2 Nisan 2019 by in Afrika, Eğitim Çalışmaları, Genel, Kafkasya, Kanaat Önderleri Ziyareti, Kurumsal, Kuzey Asya

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak kanaat önderi ziyaretlerin kapsamında bu ay Dr. Yusuf Kaplan hocamızı ziyaret ettik. 14 öğrencimizin katıldığı programda Yusuf Kaplan öğrencilerimize önemli açıklamalar ve tavsiyelerde bulundu.


Ziyaretimizden notlar:

İnsan bu dünyaya Hükümdarlık için gelmemiş Bizim ilk Vazifemiz kul olmak Müslüman olmaktır. Bugün Eğer Mısır’da ihvan kardeşlerimiz iktidari kaybettiyse İslam’ı kazandılar örnek olarak Yeni Zellanda olayları en iyi şekilde güncel olayda yine Müslümanlar kazandılar.

Bugün İslam’a saldırıların en büyük sebebi emperyalizme ve kapitalizm düzenine teslim olmama işidir çünkü emperyalizm ve kapitalizimin bekçileri bütün dinleri ortadan kaldırmıştır Budizm kapitalizme teslim oldu Hinduizm kapitalizme teslim olduğu çin kapitalizme teslim oldu sadece teslim olmaya ve insan Fıtratına ters gelen kapitalizim düzenine karşı dik duran İslamdır.

Müslümanlar kapitalizmi kabul etsin diye aralarında çeşitli fitneleri icat ediyorlar bugün al qaeda, Taliban, ışid ,booku haram gibi örgütler ve mezhep çatışmalarını körükleyen çeteler hepsi emperyalizmin ve kapitalizmin de amaçlarına hizmet etmektedir bu durumdan kurtulabilmek için yeni bir eğitim sistemi ortaya koymamız lazım medrese sisteminde Gazali gibi farabi gibi doğunun büyük düşünürlerin yanında cant nietzsche felsefelerini öğrenmek Ve bu felsefeyi batıya bizim öğretmemiz lazım daha önce de tarihte batıya biz öğretmişiz Kurtuba’da Bağdat’ta Şam’da kütüphanelerimizde milyonlarca kitap varken batı saraylarında 700 kitap ile Övünüp Duruyorlardı. Her şeyden önce bizim hakikati öğrenmemiz gerekiyor ve bu hakikati söyleme cesareti kendimizde bulunmak gerekiyor çünkü hakikatin olmadığı bir yerde hakikaten konuşulmadı bir yerde adalet olmaz hakikatin kökü Haktan geliyor ve hak tektir. adaletin olabilmesi için hakikatin ortaya çıkması lazım bugün biz toplum olarak değil fert fert Ne işle meşgul ise önemli değil işi nasıl yaptığımız önemlidir çünkü Müslüman bir mimar Müslüman bir hakim Müslüman bir doktor Müslüman bir öğretmen meslek yapmaz o işi ibadet gözüyle bakmalıdır ibadet gözüyle yapılan işler kalıcıdır, Mimar Sinan’ın Süleymaniye yaptığı gibi.
Son olarak umudumuzu yitirmeyeceğiz ve dünyevi hayaller peşinde gitmeyeceğiz bugün dünyayı cennete çevirebilmek için elimizden geleni yapacağız bunun içinde sınırları renklerin ırkların herhangi bir önemi yoktur çünkü biz de Ümmet diye bir kavram var bugün İHH’nın yaptığı gibi Bâb-ı Âlem’in yaptığı gibi sınırlar kalkmış tek bir millet şemsiyenin altına toplanmıştır. Bana göre ihh sadece Türkiye’nin değil müslümanların son dönemde başardığı ve yaptığı en büyük iştir çünkü batı nerede bir zalim varsa nerede bir güçlü varsa onun yanında durdu ama bizim dini vazife gereği nerede bir mazlum var ise nerede bir aciz var ise nerede bir düşmüş var ise herhangi bir ayrımcılık yapmadan elinden tutmak ve yardımına koşmaktı.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org