Blog

KAMUOYUNA DUYURU!

15 Ağustos 2014 by in Genel, Haber Merkezi

 Derneğimiz, son günlerde kamuoyunu meşgul eden ebola virüsü isimli sağlık sorunu hakkında açıklama yapma gereği duymuştur.


   Bu rahatsızlıktan dolayı endişelenen bazı insanlar, günlük hayatta ve internet ortamında Afrikalı misafir öğrencilere yönelik çirkin sözler sarf etmektedir. İddialara göre Afrikalı insanlardan dolayı ülkemizde de bu hastalığın yayılma riski mevcuttur. Bu yersiz korku nedeniyle Afrikalı öğrenci kardeşlerimize yönelik uygunsuz ifadeler kullanılması son derece yanlış ve haksız bir tutumdur. Sanki Afrikalı her insanda bu virüs varmış gibi bir algıya sahip olan insanlar, bu fikirden vazgeçmelidir.Çünkü ortada böyle bir durum mevcut değildir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir kişi ne kadar sağlıklıysa ülkemizde üniversite okuyan bir Afrikalı da o kadar sağlıklıdır.

 Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği, Afrikalı öğrenci kardeşlerimize yönelik çirkin ifadeleri şiddetle kınamaktadır. Dünyanın dört bir yanından ülkemize gelen misafir öğrencilere karşı misafirperver davranmanın, kültürümüzün bir gereği olduğunu kamuoyuna hatırlatıyoruz.
Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org