Blog

İstanbul’da Renkli bir “Açılış Programı”

28 Ekim 2013 by in Genel, Kurumsal

iç
İstanbul’da faaliyet gösteren uluslararası öğrenci dernekleri Bab-ı Âlem, Sefire-i Âlem ve Mihmandar yeni eğitim öğretim senesine dönük çalışmalarını renkli bir açılış programında katılımcılara ve misafir öğrencilere sundu.
Eminönü Halk Eğitim Merkezi’nde 26 Ekim 2013 tarihinde gerçekleştirilen programa Sırbistan uyruklu öğrenci Halid Maliçi’nin gerçekleştirdiği Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Başkanı Mehmet Ali Bolat’ın da katıldığı program çeşitli sinevizyon gösterileri ve kurum sunumlarıyla devam etti.  Bab-ı Âlem, Sefire-i Âlem ve Mihmandar Uluslararası Öğrenci Dernekleri’nin faaliyetleri ve yeni döneme yönelik planlamaları hakkında bilgi verdikleri program şiir, dutar ve akordeon dinletileri ve misafir öğrenci konuşmalarıyla renklendi.
Program sonunda Fatih Sultan Mehmed Uluslararası İmam Hatip Lisesi bünyesinde faaliyet gösteren ve misafir öğrencilerden müteşekkil Mehter Takımı gösterisi katılımcılara coşkulu ve heyecanlı anlar yaşattı.
Program fotoğrafları için tıklayınız:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org