Blog

İstanbul Kültür Gezilerimiz Devam Ediyor

10 Nisan 2018 by in ETKİNLİK, Faaliyetlerimiz, Sosyal Çalışmalar

Kültür gezileri vesilesi ile her ay İstanbul’un farklı bölgesini uluslararası öğrencilerimizle geziyoruz. Bu kapsamda 14 ülkeden 20 uluslararası öğrenci ile İstanbul’umuzun en güzel ve tarihi ilçelerinden biri olan Eyüp Sultan’a gezi düzenledik.


Özbekler Tekkesi, Eyüp Sultan Cami, Kösem Sultan Aşevi ve çeşitli türbeler rehber eşliğinde ziyaret edildi ve programa katılan öğrencilerimize çeşitli hediyeler takdim edildi. Geziden oldukça memnun kalan öğrencilerimiz Eyüp Sultan ilçesinde tarihi ve kültürel bir yolculuğa çıktılar. Bu tür gezilerle Türkiye’nin ve özellikle İstanbul’un değerlerini tanıyan öğrencilerimiz ülkelerine döndüklerinde birer gönüllü medeniyet elçisi olarak bu değerleri ülkelerindeki diğer insanlara aktaracaklarını ifade ettiler. Tarihi merkezin gezilmesinin ardından programımız öğlen yemeği ve öğlen namazı ile sona erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org