Blog

İstanbul Gezileri Devam Ediyor

8 Aralık 2012 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

Cuma Günleri düzenlenen İstanbul gezilerimiz, bu hafta Afganistan’dan ülkemize eğitim için gelen misafir öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Gezimiz olağan akışıyla ilk olarak Eyüp Sultan’da Cuma Namazının kılınmasıyla başlıyor. Namazdan sonra kısa bir Eyüp turunun ardından Miniatürk’ü ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise Panorama Fetih 1453 Müzesinin gezilmesinin ardından yemek yenmesiyle son buluyor.

 Türkiye’de birinci yılları olan öğrenciler, Sosyal çalışmalar Birimi tarafından organize edilen program vesilesiyle görme şansı buldukları mekânlarda, Panorama Müzesinden çok etkilendiklerini söylediler.

 İstanbul’a kısa bir süre önce geldiklerini, daha önce İstanbul’u gezme şansı bulamadıklarını, bu program sayesinde İstanbul’u biraz olsun tanıma ve özellikle Panorama Müzesini gördükten sonra İstanbul’un hangi şartlarda fethedildiğini dolayısıyla Fetih ruhunu anlama imkanı bulduklarını ifade ettiler.

[nggallery id=179]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org