Blog

İstanbul Gezileri Başladı

2 Kasım 2012 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

Sosyal Çalışmalar Birimimiz tarafından organize edilen İstanbul Gezileri başladı. Çeşitli paket programlar dahilinde olacak olan ve bu dönem ilki gerçekleştirilen gezimiz Eyüp Sultan Camii’nde Cuma namazının kılınmasıyla başladı, Miniatürk ve Panorama Müzesinin gezilmesiyle son buldu. İstanbul’da okuyan Misafir öğrencilerin İstanbul’u tanımaları, bilmeleri gerektiğini, bunun da önce Fethin ruhunu anlamakla mümkün olabileceğini düşünüyoruz. Fethin ruhunu anlamak için ise eni iyi yolun Eyüp Sultan’ın manevi havasının solunması ve Panorama 1453 müzesinin ziyaret edilmesi olacağını düşünüyoruz. Miniatürk Türkiye Parkının gezilmesiyle ise öğrencilerimiz, başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin ve Dünyanın çeşitli kentlerinde bulunan, Atalarımızın miras bıraktığı eserlerin minyatürlerini görme imkanı buluyorlar.

 NOT: Gezilerimiz her hafta Cuma günü devam edecek. Gezilerimize  katılmak isteyen arkadaşlarımız Bölge Masalarımızla ya da Sosyal Çalışmalar Birimi sorumlusu Murat Yeşiloğlu ile irtibata geçebilirler.

[nggallery id=162]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org