Blog

İslam Dünyası Kültür Günleri Sular Vadisin’de

18 Temmuz 2013 by in Bölgeler, Faaliyetlerimiz, Genel, Sosyal Çalışmalar

iç

 Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği  ve Başakşehir Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği “İslam dünyası Kültür Günleri “ isimli Ramazan etkinliği Başakşehir Sular Vadisinde devam ediyor.  Programın ilk günü açılış konuşması yapan Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal 11 ayın sultanı Ramazan ayını kültürlerin kaynaşmasına vesile olduğunu vurguladı.  Daha sonra yöresel yemek ikramı yapıldı.

  Her 4 günde bir farklı ülkenin katılacağı etkinlikte ilk olarak Balkan ülkeleri devamında Kafkaslardan gelen öğrenciler gelen misafirlere kendi kültürlerini tanıtma fırsatı buldular.

 Organizasyonun geride kalan günlerinde Ortadoğu, Orta Asya, Güney Asya , Kuzey ve Güney Afrikadan gelen öğrenciler kendi kültürlerine ait yemekler, kıyafetler ve ülkelerini tanıtma imkanı bulacak.  Program 6 ağustos 2013 Salı gününe kadar devam edecek.

[nggallery id=253]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org