Blog

İslam Dünyası Konuşmalarında Suriye Masaya Yatırıldı

6 Ekim 2013 by in Eğitim Çalışmaları, Genel, Ortadoğu

iç

Her Cumartesi günü tertiplenen İslam Dünyası Konuşmaları‘nın bu haftaki durağı Suriye’ydi. Suriyeli öğrencilerin katıldığı ve bilgi verdiği toplantıda Suriye topraklarının kadim tarih ve medeniyetine vurgu yapılırken bu medeniyetin izlerinin son iki buçuk sene içerisinde bilinçli bir şekilde yok edilmeye çalışıldığı belirtildi.

Yaşananların “bahar” kelimesiyle ifade edilemeyeceği, Suriye’de tam manasıyla bir “kış” yaşandığı belirtilirken gelinen noktada ümitsizliğe kapılmamak gerektiğinin altı çizildi.

Diğer yandan her gün Müslüman kan ve gözyaşının aktığı Suriye’de bugün itibariyle mevcud olan karmaşık denklemi çözmek ve bu kan ve gözyaşını durdurmak için ne yapılması gerektiği üzerinde belki de her bir Müslümanın daha çok kafa yorması gerekliliğini vurgulamak gerekiyor.

Fotoğraflar için tıklayınız:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org