Blog

İSLAM DÜNYASI KONUŞMALARI – HİNDİSTAN

1 Aralık 2015 by in Eğitim Çalışmaları, Genel, Güney Asya

 Her ay düzenli olarak Eğitim Birimimizin organizesi ile gerçekleştirilen İslam Dünyası Konuşmalarında 28 Kasım Cumartesi günü Hindistan’daki İslami dinamikler konuşuldu.


 Saat 17:00’de başlayan programda Hindistan sunumunu Ebu’l-Hasen En-Nedvi’nin torunu Hindistanlı yüksek lisans öğrencimiz Yunus Huseyni yaptı. Hindistan’da 300 milyon Müslüman’ın yaşadığını söyleyen Al-Huseyni, ülkenin İslam’la tanışmasının Ay’ın bölünme hadisesini Hindistan’daki insanların görüp bunu araştırmasıyla başladığını belirtti. Bundan önce de Arap yarımadası ile ticari ilişkilerin olduğunu belirten Al-Huseyni bu durumun ülkenin İslam’ı seçmesini kolaylaştırdığını da ifade etti. Programda daha sonra İslam’ın Hindistan’da nasıl yayıldığı gibi konuların yanı sıra ülkedeki Müslüman varlığının tarihsel açıdan değerlendirilmesi de masaya yatırıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org