Blog

“İslam Dünyası Konuşmaları” – Gürcistan

16 Eylül 2013 by in Eğitim Çalışmaları, Genel, Kafkas

iç
 
Bab-ı Âlem’de her hafta tertiplenen ve İslam coğrafyasının farklı bir bölgesini konu edinen sohbetlerde bu hafta Kafkaslar coğrafyasında bulunan Gürcistan konuşuldu. Programa konuşmacı olarak Murat Kasap, Elvin Emrahov ve Keisuke Wakizaka katıldı. Programda Gürcistan Müslüman Kimliğinin dünü ve bugünü ve içinde bulunduğu coğrafyanın tarihi hakkında bilgi verildi.
Gürcistan Müslümanlarının en çok zulüm çektiği dönemin Sovyet Dönemi olduğunu belirten Murat Kasap o dönemde Müslüman alimlerin öldürüldüğünü cami ve diğer dini mekanların ise yıkıldığını belirtti. Elvin Emrahov ise Gürcistan’ın etnik yapısı hakkında bilgi verirken Keisuke Wakizaka da Gürcistan halkının geçmişten beri Müslümanlar ile ilgili yanlış bilgilendirildiğini İslamı seçen bir gürcünün diğer gürcüler tarafından barbar bir milletin mensup olduğu dine geçtiği şeklinde algılandığını belirtti.
Fotoğraflar için tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org