Blog

İslam Dünyası Konuşmaları “ARAKAN”

24 Ağustos 2013 by in Eğitim Çalışmaları, Faaliyetlerimiz, Genel

iç

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nde bu hafta “İslam Dünyası Konuşmaları” kapsamında Arakan konuşuldu.  24 Ağustos Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirilen programda yine İslam coğrafyasının farklı ülkelerinden birikimli konuşmacılar söz aldı. Derneğimiz eğitim birimi sorumlusu Fennan Muhammed Beshir’in oturum başkanlığında ilk olarak “Geçmişten Günümüze Arakan Meselesi” konulu sunumuyla Sorwar Alam söz aldı. Ardından Omar Tarık “Arakanlı Müslümanların Geleceği”ni anlattı. Son olarak, yakın zamanda bölgeye gidip gelen Mehmet Gündüz, fotoğraf ve video eşliğinde “Arakan İzlenimlerini” aktardı. Programın sonunda dinleyicilerden gelen sorular yanıtlandıktan sonra derneğimizin eski başkanlarından Veysel Başar söz alarak kısa bir konuşma yaptı.

   Önümüzdeki haftalarda Bâb-ı Âlem’de “İslam Dünyası Konuşmaları” kapsamında farklı ülke ve bölgeler konuşulmaya devam edecek.

[nggallery id=259]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org