Blog

İLEM İHTİSAS ÇALIŞMALARI 2014 BAHAR PROGRAMI BAŞVURULARI BAŞLADI

8 Şubat 2014 by in Genel, Haber Merkezi

Son Başvuru: 23 Şubat Pazar

İLEM İhtisas Programı, İLEM’in, lisansüstü düzeyindeki katılımcılar için hazırladığı bir eğitim programıdır. Bilgiye ulaşma, bunu bir değerler sistemi etrafında üretme/şekillendirme ve paylaşma gibi temel kaygılar programın çerçevesini belirlemektedir. İhtisas Programı ile özellikle sosyal bilimler alanındaki araştırmaların kuşatıcı, külli bir perspektif ve özgün alternatifler sunacak şekilde çalışılması hedeflenmektedir.
2014 Bahar döneminde çalışma grupları ekseninde yeniden yapılandırılmış olan İLEM İhtisas Programı kıymetli bilim insanlarının katkıları ile vücut bulmuştur. Yeni dönemle birlikte İLEM İhtisas Programı dâhilinde Siyaset, Toplum, Tarih, Dil ve Edebiyat, İktisat ve Felsefe çalışma grupları oluşturularak bu gruplar nezdinde yeni Dersler, Okuma Grupları ve Atölyeler oluşturulmuştur.
Dersler; katılımcıların daha hususi alanlarda derinlemesine analizler ve yorumlar yapmasını mümkün kılacak muhtevalara sahiptir. Dersler, eleştirel bir bakış kazandırma ve neticesinde nitelikli birikimlerin vücuda gelmesini amaçlamaktadır.
Okuma grupları; kendi devrinin ve devrimizin klasik isim ve eserleri çerçevesinde oluşturulmuş ilmi biri kimin anlaşılmasına, tahlil edilmesi ne ve günümüze aktarılmasına olanak sağlayarak bu konudaki boşluğu doldurmayı hedefleyen bir çalışmadır.
Atölye çalışmaları ise mevcut ilmi birikimi günümüz şartlarında derinlemesine analiz edebilme ve buna müteakip nitelikli ürünler ortaya koyabilmeyi amaçlamaktadır.
Bu çerçevede aşağıdaki çalışma grupları oluşturulmuş ve yeni faaliyet alanları açılmıştır.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ: http://basvuru.ilmietudler.org/ihtisas/

Untitled-1

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org