Blog

İKİ YILI AŞKIN SÜREDİR DEVAM ETTİĞİMİZ TAHLİL PROGRAMI SON BULDU

8 Nisan 2015 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

 2012 yılında başladığımız ülkelerdeki çatışma alanlarını konu alan makalelerin bulunduğu ve iki ciltten oluşan “Dünya Çatışmaları; Çatışma Bölgeleri ve Konuları” kitabını tahlil ettiğimiz programımız 6 Nisan Pazartesi yapılan son makalenin tahliliyle birlikte nihayete erdi.


 Haliç Sosyal Tesislerinde 06 Nisan Pazartesi günü yaptığımız programda kitabın ikinci ciltinde yer alan “Aden Körfezi ve Somali Açıklarında Haydutluk Sorunu” başlıklı makale tahlil edildi. Yapılan kahvaltının ardından sosyal tesislerin bahçesinde gerçekleştirdiğimiz tahlile UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat’ın yanı sıra İstanbul Uluslararası Öğrenci Derneğinden Mahmut Eyyubkoca, Turkuaz Uluslararası Öğrenci Derneğinden de Hüseyin Üçtepe, Zaur Beyoğlu, Ergash Jumaev ve derneğimizin personeli katıldı. Tahlil programının ardından bir konuşma yapan UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Bolat, iki yılı aşkın bir süredir yapılan bu programın katılımcılara çok faydaları olduğunu, özellikle dil birliğinin oluşması anlamında önemli katkılarının olduğunu belirterek, “Bu program başka kitap ya da makaleler ile devam etmeli.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org