Blog

İKAMET MÜRACATLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

21 Mayıs 2015 by in Genel, Haber Merkezi

 6458 sayılı “Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu” nun 4 Nisan 2013’te TBMM’de kabul edilmesi ve 11 Nisan 2013’te yürürlüğe girmesiyle İçişleri Bakanlığının bağlı kuruluşu olarak kurulan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü; fiziki altyapısı, donanımı, GÖÇ-NET yazılım sistemi ve donanımı, personel istihdamı ve eğitimleri, alt mevzuat çalışmalarını büyük oranda tamamlamıştır.
81 ilde teşkilatlanma çalışmalarını büyük bir hızla tamamlamış olan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, 18 Mayıs 2015’te taşra görevlerini devralmıştır.
Bugüne kadar İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlükleri tarafından yapılan yabancılara ait bütün işlemler, 18 Mayıs’tan itibaren İl Göç İdaresi Müdürlükleri tarafından yürütülecektir.
İl Göç İdaresi Müdürlükleri İletişim Bilgileri İçin Tıklayınız.

 Hâlihazırda ikamet izni bulunan yabancıların ikamet izni uzatma başvuruları ile uzun dönem, kısa dönem, aile ve öğrenci ikamet izinleri için ilk ve geçiş başvuruları elektronik ortamda yapılabilecektir. Bu sayede yabancıların işlemlerini daha şeffaf ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi sağlanacaktır.

e-İkamet Projesi birden fazla dilde hizmet verecektir. İkamet izni uzatma işlemleri yabancı İl Göç İdaresi Müdürlüklerine gelmeden elektronik olarak sonuçlandırılabilecektir. İlk ve geçiş başvuruları elektronik olarak alınacak, randevularda ise yabancıya İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gelmesi gereken tarihi seçme imkanı sunulacaktır.
e-İkamet Projesine ve uygulamaya ilişkin detaylı bilgilere www.goc.gov.tr adresinden erişilebilir.
(!) 18.05.2015 tarihinden önce Yabancılar Şube Müdürlükleri tarafından verilen randevuların sistem üzerinden yenilenmesi gerekmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur. │  T.C İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org