Blog

İCİST Uluslararası Öğrenci Merkezi'nin açılışına katıldık

9 Nisan 2013 by in Genel, Kurumsal

 iç

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Hüseyin Eren, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ferrah Şarman’ın katıldığı Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’ndeki açılış törenine  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak yönetim kurulu başkanımız Mehmet Ali Bolat , yönetim kurulu üyelerimiz , personel ve öğrencilerimiz ile birlikde katıldık. Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde faaliyet gösterecek olan merkez, İstanbul’da yaşayan uluslararası öğrencilerin şehir yaşamına uyum sürecini hızlandırmak, eğitim hizmetlerine erişimini artırmak, eğitim sonrası hayatlarında ülkemizle olan bağlarını güçlü kılmak ve bu yolla İstanbul’u mesleki ve entelektüel bir cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyor.

   Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneğinin de ortak olduğu proje kapsamında sürdürülecek olan faaliyetler akademik, sosyal ve kültürel olmak üzere üç başlık altında toplanıyor. Bu çerçevede sunulacak olan hizmetler arasında bir proje faaliyetlerine erişimi kolaylaştıracak bir mobil uygulamanın geliştirilmesi, karşılıklı dil öğrenimi sisteminin kurulması, kültürel geziler düzenlenmesi, bir multimedya kütüphanesinin oluşturulması yer alıyor. Proje kapsamında ayrıca bir çalıştay düzenlenecek ve İstanbul’da yaşayan uluslararası öğrenciler üzerine bir analizi içeren bir araştırma raporu da yayınlanacak.

[nggallery id=232]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org