Blog

Her Hafta; Eyüp Sultan, Panorama 1453 ve Miniatürk

26 Ocak 2012 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

Sosyal Çalışmalar Birimimizin organize ettiği İstanbul Gezileri devam ediyor. Çeşitli paket programlar dâhilinde gerçekleştirilen geziler misafir öğrenciler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Özellikle Eyüp Sultan, Panorama 1453, Miniatürk Türkiye Parkı ve Topkapı Sosyal Tesislerinde yemek ikramını içeren gezi programımız büyük bir ilgiyle karşılanıyor.

İstanbul’da okuyan Misafir öğrencilerin İstanbul’u tanımaları, bilmeleri gerektiğini, bunun da ilk önce İstanbul’un Fethini öğrenmekle mümkün olabileceğini düşünüyoruz. İstanbul’un Fethini anlatmak için ise en iyi yol Panorama 1453 müzesini ziyaret etmek. Biz de bunun için Panoramayı ziyaret etmekle başlıyoruz gezimize. Ayrıca İstanbul’un önemli manevi sembollerinden olan Eyüp Sultan Camii’nde Eyüp Sultan hazretlerinin kabrini ziyaret ederek öğrencilerimizin oradaki manevi havayı solumalarına da vesile oluyoruz. Bütün bu ziyaretlerden sonra Miniatürk Türkiye Parkına gidip İstanbul’daki ve Türkiye’nin diğer şehirlerindeki önemli eserlerin minyatürlerini görme imkanı sağlıyoruz. Böylece onlarca farklı ülkelerden gelen ve öğrenimlerinin ardından ülkelerine tekrar dönecek olan öğrencilerimiz İstanbul ve Türkiye’deki diğer şehirlerle ilgili yeni şeyler öğreniyor, Türkiye’nin zenginliğini bir kez daha görmüş oluyorlar. Son olarak ise misafirperverliğimizin bir örneği olarak Topkapı Sosyal Tesislerinde öğrencilerimize öğle yemeği ikramımız oluyor.

Gezilerimizi daha nitelikli ve eğlenceli hale getirmemize yardımcı olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine de Misafir Öğrencilerin Türkiye’yi tanıması adına yaptığımız gezilere yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.

Bu gezilerimiz her hafta Salı günü devam edecek. Siz de geziye katılmak isterseniz derneğimizle ya da derneğimizin Sosyal Çalışmalar Sorumlusu olan Ferhat Şirin’le irtibata geçebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org