Blog

GÜNEY OSETYA UYUŞTURUCUYA HAYIR DEDİ

13 Temmuz 2015 by in Dünyadan Haberler, Genel

Güney Osetya parlamentosu Lirika ürünü ve benzeri ürünlerin kanunsuz ithalatını, satışını ve kullanımını yasaklayan kanunu kabul etti.
Kanun sağlık ve sosyal politika komitesi tarafından hazırlandı. Kanun emniyet güçlerine Lirika’nın özel eczanelerde satışını engelleme yetkisi veriyor.
Alan Kozonov, Ekho Kavkaza’ya yaptığı açıklamada, son zamanlarda ülkede insan sağlığına zarar veren bu ürünü kanunsuz şekilde kullananların sayısının arttığını belirtti.
Ürüne özellikle gençlerin ilgi gösterdiğini ifade eden Kozonov “Ürünün kısa süre içinde çok sayıda kullanımı ciddi psikolojik bağımlılık yapıyor. Eczane sahipleri Lirika’nın bir tabletini Kuzey Osetya’da 150 rubleye alıyor ve burada ilacı bir kaç katı pahalıya satıyor” açıklamasında bulundu.
Güney Osetya parlamentosu milletvekilleri komite tarafından sunulan kanun tasarısını oy birliği ile kabul etti.
Kozonov, ilacın reçeteli olarak sağlık bakanlığından veya devlet eczanelerinden temin edilebileceğini söyledi.
Lirika, Kafkasya’da reçetesiz olarak eczanelerden alınabilen, bileşenlerinde tedavi amaçlı uyuşturucu bulunan bir ilaç. Reçetesiz ve ucuz olması sebebiyle, özellikle gençler, Lirika’yı uyuşturucu olarak kullanıyor ve eczanelerden rahatça satın alabiliyor
Ajanskafkas

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org