Blog

Güney Asya'da Dönemin İlk Komisyon Toplantısı Gerçekleştirildi

23 Kasım 2016 by in Genel, Güney Asya

Bâb-ı Âlem Güney Asya Bölgesi Komisyonu 21 Kasım 2016 tarihinde dönemin ilk komisyon toplantısını gerçekleştirdi. İleriye dönük nelerin yapılabileceğine dair istişarelerde bulunuldu. Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Üyesi Fazlı Püskül riyasetinde gerçekleşen toplantı komisyon üyelerinin tanışma  faslı ile başladı. Altı kişiden oluşan komisyon üyeleri ile bir saat karşılıklı olarak fikir alış verişinde bulunuldu.
Ardından  Güney Asya Bölgesi özelinde yapılabilecek faaliyetler ve yeni öğrenciler ile tanışma gündemi ile devam edilen icra da Bâb-ı Âlem’in sadece burs veren bir kurum olmadığını , burs verilen öğrencilerin  ümmet için faydalı olacağı düşünülen öğrenciler olduğu gerçeğini hatırlattık. Verilen bursun başarılı öğrencilere derneğin bir ikramı olduğunu belirttik.
Bunların yanında Güney Aysa bölgesinde İslam dünyasını ilgilendiren meselelerin gündeme taşınması gerektiğini ,bu tür konuları her öğrencinin kendi ülkesindeki  gelişmeleri yerel dillerden Türkçeye tercüme ederek www.babialem.org sitesinde yayına hazır hale getirmesine  karar verildi. Aynı şekilde bölge öğrencilerinin Bâb-ı Âlem’in düşünce ve kültür dergisi olan “Sefine”de makale yazmalarının teşvik edilmesi gerektiği de vurgulandı. Buna ilişkin detayları değerlendirdikten sonra Bâb-ı Âlem Güney Asya Komisyonu iki haftada bir toplantı yapmak üzere karar verip toplantının hayırlara vesile olması dileğiyle ilk toplantılanrını gerçekleştirmiş oldu.⁠⁠⁠⁠

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org