Blog

GÖNÜLLÜ ÜLKE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

18 Mart 2014 by in Bölgeler, Genel, Kurumsal

Her ay geleneksel olarak düzenlenen Bâb-ı Âlem Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantılarının altıncısı 16 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Bu ayki toplantımızı dernek binamızda kahvaltılı olarak yaptık.
Toplantıya Ortadoğu, Afrika, Asya, Balkanlar ve Kafkasya’dan çok sayıda ülke temsilcisi katıldı. Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ali Arıkmert’in yönettiği toplantıda Bâb-ı Şark, Mağrip Platformu, Hindistan, Maldivler ve Güney Osetya’dan kardeşlerimiz ülkelerindeki son durum hakkında birer sunum yaptılar.
Bâb-ı Âlem Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantılarının, Bâb-ı Âlem misafir öğrenci faaliyetleri içerisinde ayrı bir ehemmiyeti vardır. Bir nevi eğitim çalışması olarak da değerlendirilebilecek olan bu toplantılar kardeşlik bilincinin gelişmesi ve dünyanın farklı coğrafyalarındaki Müslüman kardeşlerinin ahvalinden haberdar olma bakımından mühim bir rol oynamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org