Blog

GÖNÜLLÜ ÜLKE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

3 Kasım 2014 by in Bölgeler, Genel

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak 2014 – 2015 eğitim-öğretim yılı ilk Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantısını gerçekleştirdik.


1 Kasım Cumartesi günü Divan Derneğinde gerçekleşen etkinliğe Ahıskalı kardeşimizin Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlandı. Tilavetin sonrasında kısa bir tanışma gerçekleştirildi ve ardından Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Arıkmert açılış ve selamlama konuşması yaptı.

 Konuşmasında genel olarak misafir öğrenci çalışmasını özetleyen Arıkmert, 10 yılda gelinen noktaya vurgu yaptı. Bu çalışmada uluslararası öğrencilerin aktif rol almasının gerekliliğini bildirdi ve ileriki yıllarda yapılacak faaliyetler hakkında bilgi aktardı. Açılış konuşmasının ardından Filistinli kardeşimiz Zekeriya Ferhat söz aldı ve Filistin’deki son durum hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

 Toplantı dilek ve temennilerin dinlenilmesi  ile son buldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org