Blog

GÖNÜLLÜ ÜLKE TEMSİLCİLERİ KAMPIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

17 Şubat 2014 by in Faaliyetlerimiz, Genel

 Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği 2014 Gönüllü Ülke Temsilcileri Kampı 14-15-16 Şubat tarihinde İhlas Armutlu Tatil Köyü’nde gerçekleştirildi. 58 ülkeden 125 kişinin katıldığı programa Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlandı. Devamında gönüllü ülke temsilcileri toplantısı yapıldı. Toplantıda, gündemde olan Orta Afrika Cumhuriyeti’ndeki son durum hakkında öğrencimizden detaylı bilgi alındı. Ayrıca Suriye, Bangladeş, Filistin, Arnavutluk, Fas, Osetya Özerk Cumhuriyeti, Özbekistan hakkındaki sunumları dinledik. Sunumların akabinde öğrencilerimiz kendi dillerinde şiir söylediler. Devamında Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Bolat tarafından “Misafir Öğrenci Olarak Sorumluluklarımız” konulu seminer gerçekleştirildi. M. Ali Bolat, seminerinde misafir öğrencilere sorumluluklarının ülke, bölge ve dünya açısından neler olduğu konusunda verimli bir konuşma yaptı. Günün devamında öğrencilerimiz halı saha, havuz, go-kart, masa tenisi, bilardo gibi sosyal etkinliklerde bulundular.
Kampın ikinci gününde derneğimizin eski başkanlarından Mehmet ÇelikKüreselleşen Dünya’da İslam Kardeşliği” isimli seminerini sundu. Ardından Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı AslanhanLiderlik” üzerine sunum yaptı. Daha sonra kampın genel değerlendirilmesi yapıldı ve öğrencilerimize katılım belgesi takdim edildi. Ardından İstanbul’a dönüldü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org