Blog

GÖNÜLLÜ ÜLKE TEMSİLCİLERİ 2015-2016 DÖNEMİ İLK TOPLANTILARINI GERÇEKLEŞTİRDİLER

5 Ekim 2015 by in Bölgeler, Genel

2015-2016 yılı eğitim öğretim senesinin başlamasından ardından Bab-ı Âlem gönüllü ülke temsilcileri toplantısının ilki dernek merkezinde yapıldı.


 Toplantıya Ortadoğu, Afrika, Asya, Balkanlar ve Kafkasya’dan ülke temsilcileri katıldı ve Senegalli Muhammed kardeşimizin Kuran-i Kerim okuması ile başlandı . Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ali Arıkmert’in yaptığı konuşmada dernek gündemi ve öğrenci olarak sorumluluklardan bahsedildi.

 Toplantıda farklı bölgelerden öğrenciler talep ve beklentilerini de dile getirdiler. Diğer yandan yeni dönemde Bab-ı Alem’in gerçekleştirmeyi düşündüğü faaliyetler hakkında da ülke temsilcileri bilgilendirildi.

 Geleneksel olarak her ay tertiplenen Bab-ı Âlem Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantısı, hem farklı ülkelerden misafir öğrencilerin biraraya gelerek kaynaştığı hem de bu ülkelerdeki Müslümanların durumunun beraberce konuşulup değerlendirildiği bir ortam oluşturması bakımından Bab-ı Âlem faaliyetleri içinde özel bir yere sahip…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org